Genis Aile Resmi Web Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de

YazarMesaj
crazy_sedat
Vip Üye
Vip Üye
crazy_sedat

Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de Empty
MesajKonu: Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de   Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 12:17 pm

Fenerbahçemizin yeni transferleri Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni ile sözleşme yenileyen oyuncumuz Deivid de Souza için, Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman'ın da hazır bulunduğu bir imza töreni düzenlendi.

Fenerbahçe'nin, Brezilya'nın Corintihans Kulübü'nden transfer ettiğini Dos Santos ve Cristian Baroni ile 5'er yıllık yeni sözleşmeler imzalanırken; Deivid de Souza, Kulübümüzle olan sözleşmesini 3 yıl uzattı. Deivid, "Fenerbahçe'yle 3 yıl daha birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum" dedi. Dos Santos "Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum" derken, Baroni ise, "Fenerbahçe'de olmaktan, Dünyanın ve Avrupa'nın en büyük takımlarından birinde olmaktan, bu takımın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen imza töreninde Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Güney ve Volkan Ballı da hazır bulundu.

BREZİLYA MİLLİ TAKIMI DÜZEYİNDE OYUNCULAR

Toplantıda ilk olarak söz alan Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman, "Özellikle dış transferle ilgili çalışmalarda, kısa bir aradan sonra bugün iki oyuncumuzla sözleşme imzalayacağız. Ayrıca 2006'dan beri Kulübümüzde olan ve sezon sonunda sözleşme yenileyen Deivid'le de birlikte olmak istedik. Deivid için Selçuk'a söylediklerimin aynısını söylüyorum. Taraftarlarımızın Deivid'in imza törenini görmesi gerekiyordu. Ona borcumuzu ödemeliydik. Deivid, geçen sene sakatlığından dolayı yeterince etkili olamadı ama, umarım başarılı performansını Fenerbahçe ve kendisine fayda sağlayarak sürdürecek. Yeni transferlerimize hoş geldin diyorum. Kendileri ve Fenerbahçe için hayırlı olsun diyorum. İkisi de Milli Takım seviyesinde oyuncular. Dünyanın bir numaralı futbol takımı olan Brezilya Milli Takımı seviyesindeki oyuncular. Bu transferin hem kendileri hem kulüp adına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

SAYGI UYANDIRACAĞIM

Törende daha sonra Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni söz aldı ve basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Dos Santos, "Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum. Fenerbahçe, içerisindeki insanlar ve oyuncu grubuyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.. Burada kaldığımız sürece taraftarımızda saygı uyandırıp, onları mutlu edeceğim. Başaralı olacağız. Burada kaldığım sürece insanlar beni iyi bir oyuncu ve iyi bir insan olarak hatırlayacak. Ayrıca bulunduğum kısa süre içerisinde, taraftarımızın ne kadar büyük olduğunu anladım. Onlara mutluklar yaşatmak için elimden geleni yapacağım" dedi.

FENERBAHÇE BREZİLYA'DA GÜNDEMDE

Basın mensuplarının sorularını yanıtlarken ise Dos Santos, "Fenerbahçe'de uzun yıllar forma giyen Fabio Luciano, Cristian'la bir süre beraber oynadı. Onunla kontakları vardı. Ona Fenerbahçe ve Türkiye hakkında sorular sorduk. O da bize en olumlu yanıtları verdi. Bu bakımdan bir bilgi akışına sahiptik. Ama biz zaten Türk halkının ne kadar sıcak, buradaki Brezilyalıların ne kadar mutlu olduğunu hem Luciano, hem de buradaki Brezilyalı oyunculardan öğrenmiştik. Fenerbahçe, Brezilya'da oldukça gündemde olan bir kulüp. Bunun nedeni hem Brezilyalı oyuncuların burada oynuyor olması, hem de Fenerbahçe'nin Avrupa'da yakaladığı başarılar. Brezilya halkının Fenerbahçe'ye olumlu bir bakışı var" diye konuştu.

FENERBAHÇE, DÜNYA VE AVRUPA'NIN EN BÜYÜKLERİNDEN

Törende söz alan Cristian Oliveira Baroni, "Fenerbahçe'de olmaktan, Dünyanın ve Avrupa'nın en büyük takımlarından birinde olmaktan, bu takımın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Amacım; takımımla, arkadaşlarımla camiamıza büyük başarılar yaşatabilmek. Bunun için elimden geleni yapacağım" dedi.

MUTLU OLACAĞIZ, MUTLU EDECEĞİZ

Sorular üzerine ise Baroni, "Arkadaşımın söylediği gibi, Luciano'yla konuştum. Kulübün, ülkenin, taraftarın yapısı hakkında sorular sordum. Cevaplar olumluydu. Takımda fazla Brezilyalı olması, Türk halkının yardımsever bir halk olması ve aldığımız güzel teklifle birlikte gözümüz kapalı buraya geldik. Mutlu olacağız ve mutlu edeceğiz. Fenerbahçe, Brezilya'da tanınan ve sevilen bir kulüp. Bu da böyle bir karar almamızda etkili oldu" diye konuştu.

DOS SANTOS 27, BARONİ 16
Tören, yeni transferlere Fenercell hatlarının ve Fenerbahçe Kartlarının verilmesinden sonra, takımımızda 27 numaralı formayı giyecek olan Andre Clarindo Dos Santos ile 16 numaralı formayı giyecek olan Cristian Oliveira Baroni ve Deivid De Souza'nın, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın çimleri üzerinde basın mensupları için poz vermesiyle son verdi.

Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar1
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar2
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar3
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar4
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar5
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar6
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar7
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar8
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar9
Andre Deos Santos ve Christian Oliviera Fenerbahçe'de 2009-07-24_imzalar10

1 sayfadaki 1 sayfası