Genis Aile Resmi Web Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Saqopa KAJMER 1996 öss sözel 1.si :)

2 posters
YazarMesaj
TheSelÇuk
Admin
Admin
TheSelÇuk

Saqopa KAJMER 1996 öss sözel  1.si :) Empty
MesajKonu: Saqopa KAJMER 1996 öss sözel 1.si :)   Saqopa KAJMER 1996 öss sözel  1.si :) Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 1:31 pm

27 şubat 2009 beyaz show ile ortaya çıkan bir gerçek. sagopa kajmer'in yine aynı programda "param var benim" diyerek belirttiği üzere, bu birinciliğe rağmen fars dili ve edebiyatı okuyarak, farsça'nın zenginliğini, sanatında kullanacağı kelimeleri zenginleştirmek için kullanmak üzere aynı bölümden mezun olmuştur. tabi amacı en başından beri bu mudur, "lan rap'ime de farsça ne gider ama haa" diyerek mi girmiştir olaya bilemeyiz. lakin gerçekten de tercihinin, tam yerinde bir karar olduğu ve sanatına olan katkısı da yadırganamaz.

ne yapması gerektiğini bilecek kadar akıllı olunca insan demek işleri yolunda gidiyor. adam sevdiği kadınla evlenmiş, melankolia adında bir müzik şirketi kurmuş ve neredeyse hiç reklam yapmadan, ağzına rocco almadan, gündeme gelmek için küfür etmeyen (ilk çıktığı zamanlardaki küfürlü şarkılarından kendisi de utandığı için hiç onları katmıyorum), ve tüm bunları yaparak, ünlü olmak, para kazanmak adına şarkılarında söylediği her şeyle çelişen bir kariyer yapmayı seçen "bazıları"na inat, bunların hiçbiri olmadan türkiye'de rap denince akla gelen iki rapçiden birisi olmuştur.

demek ki neymiş? adamın para sıkıntısı yokmuş, istediği kariyeri yapması için bir engeli bulunmamaktaymış bu yüzden 1996 sözel birinciliğini, fars dili ve edebiyatı mezunluğuyla pekiştirerek, kelime cambazlığıyla bizleri kendisine her dinlediğimizde hayran bırakan sagopa kajmer oluvermiş. halal olsunmuş.
(beyazleblebi, 04.03.2009 13:23 ~ 13:36)
@3183365 [k]
sagopa kajmer hayranları tarafından ortaya çıkarılan bir gerçektir. zira kendisi çıkıp açıklamamıştır. özgeçmişinden bahsederken istanbul üniversitesi fars dili ve edebiyatı bölümünde eğitim aldığını her zaman dile getirmiştir ama bunu birincilikle sağladığını söylememiştir.

istanbul üniversitesi dil bölümü öğreniclerine verdiği röportajda, dil bölümünü seçmesinin sebebinden şöyle bahsetmişti: '' lisedeyken ya sözel ya fen-matematik seçebiliyordunuz. ben matematik ile iyi anlaşamam.kendini bana pek de anlatamadı sanırım ya da ben onu anlamak istemedim. anladığım şey konuşup yazmak. bunlarda hüner sahibi olan biri elbette seçimini bunlardan yana kullanır. ''

neden fars dili ve edebiyatı bölümü seçtiğinden ise şöyle bahsetmiş: '' ne lisede ne de üniversitede bölüm vs gibi şeyler sadece levhadır.dil ya da farklı bölüm okumak insanı dilde maalesef uzman yapmıyor. hususi gidip anavatanından öğrenilmeyen yabancı dil ; çarpık ve dağınık konuşulan forma uğramış yamuk bir türkçeden başka hiçbir şey olamaz. -ne ingilizce bölümü master talebeleri bilirim ingilizceleri çok komik olan..- yabancı dil deyip geçmeyin. dışarıda bizlere bozuk dilimizden ötürü gülerek diyalog veriyorlar. o nedenle ben bölüm için değil bölümü bahane ederek hayatımı düzenlemeye çalıştım. sadece farsçaya karşı olan ilgim ağır bastı. ingilizce, ispanyolca, latince tercihlerim de vardı. ama zoraki tercihlerdi. zaten her şey zoraki değil mi? okumak da zorakiydi. oku da ne okursan oku mantığı vardı. ''

özetle; biraz zoraki biraz isteyerek bitirmiş sagopa bu bölümü. meslek olarak görmemiş, severek okumuş ama bitirmek için bitirmiş. hayalinde gönlünde yatanı yapmış ve rap müziğin bir numaralı ismi olmuş.
http://genisailefan.com
dndr-rvyd
Deneme Mod
Deneme Mod
dndr-rvyd

Saqopa KAJMER 1996 öss sözel  1.si :) Empty
MesajKonu: Geri: Saqopa KAJMER 1996 öss sözel 1.si :)   Saqopa KAJMER 1996 öss sözel  1.si :) Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 9:28 pm

oooo:)Smile

Saqopa KAJMER 1996 öss sözel 1.si :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saqopa Kajmerin Ve Koleranın Düğün Resimleri....! :) allah bozmasın
» Sagopa KAJMER yeni Albümü İndirnmek için İçeri....
» SaGoPa KaJMeR -Ateşten gömlek
» Sagopa Kajmer & KoLera ~ BesLenme Çantam ..
» Sagopa Kajmer-İstisnalar Kaideyi Bozmaz